Malebná chalupa u Javorníku na Šumavě

Citlivě zrekonstruovaná chalupa s infrasaunou se nachází u Javorníku na Šumavě v malé obci Bošice. Poloha je vhodná pro poklidné prožití volného času v renovované chalupě, ale i aktivní dovolenou na kolech, lyžích, nebo běžkách. V okolí je mnoho cyklistických stezek, běžkařských stop, naučných stezek, které jsou ideální pro pěší túry po Šumavských lesích, vyhlídkách a horských chatách.

Poloha chalupy

Okolí domu je velice klidné. Přímo za domem začíná les vhodný k houbaření. Obcí Bošice prochází cyklostezka, která vede na jednu stranu do blízkého Javorníku, kde jsou restaurace i vyhlídková věž na hoře Javorník. Druhý směr cyklostezky vede do 3 km vzdálené obce Vacov, kde je supermarket a několik hospůdek a restaurací. V zimě je poloha chalupy ideální jako výchozí bod pro běžecké a sjezdové lyžování. Nejbližší lyžařské středisko je v blízkém Javorníku, kde začínají i upravované běžecké stopy. V dojezdové vzdálenosti jsou střediska Zadov a Kašperské Hory. V okolí chalupy se nachází mnoho přírodních památek, vyhlídek, studánek a překrásných šumavských lesů.

O chalupě

Po rekonstrukci chalupa nabízí ústřední vytápění, částečně i podlahové topení a rychlý internet s Wifi. Chalupa je kompletně vybavená vším co budete potřebovat od povlečení, ručníky, k dispozici je i dětská postýlka s matrací pro nejmenší. Chalupa disponuje plně vybavenou kuchyňskou linkou se sporákem, troubou, varnou konvicí i veškerým potřebným nádobím. Na kuchyň navazuje jídelna se sezením a obývák s dalším stolem. Dominantou obývacího pokoje jsou historická kachlová kamna na dřevo, které jsou plně funkční a dají se využít k topení pečení i vaření. Pohodlí obývacího pokoje umocňuje kožená sedačka a dvě křesla. Na zahradě je k dospozici udírna, ohniště, menší dřevěný altánek a možno využít i gril na dřevěné uhlí. V přízemí je dvojlůžkový pokoj s infrasaunou a koupelna s WC a vanou. V prvním patře jsou 3 ložnice (dvojlůžková, třílůžková a čtyřlůžková) a koupelna s WC a sprchývým koutem.